חיפוש

מה זה ייעוץ ארגוני – האם כל ארגון חייב ייעוץ?

ייעוץ ארגוני הוא תחום המתמקד בשיפור תהליכים המתרחשים בתוך הארגון וסביבתו.

התחום צמח והתפתח ביחד עם צמיחתם של עסקים וארגונים גדולים, שנזקקו לעזרה כדי ליעל תהליכים אלה ולממש את פוטנציאל ההצלחה שלהם.

התחום זוכה כיום לעניין מחודש, בזכות המודעות העולה לחשיבותה של תרבות ארגונית והשפעתה העמוקה על תהליכים בעסק, כמו גם על פוטנציאל העסק להצליח.

 

מהו בדיוק ייעוץ ארגוני?

בחברת MVP ייעוץ עסקי המעניקים ייעוץ עסקי, פיננסי וארגוני לחברות ועסקים, מסבירים כי ייעוץ ארגוני הוא חבל הצלה לעסקים במצבים שונים.

עסקים רבים מוצאים את עצמם במשבר, או במצב של תקיעות. לא מצליחים לעמוד בביקוש, או לא מצליחים להניע את העובדים. סובלים מיחסים לקויים בין מנהלים לבין עובדים, או מתקשים להטמיע תהליכי עבודה תקינים ובאופן כללי – מתקשים לממש את הפוטנציאל העסקי שלהם.

כאן נכנס לתמונה ייעוץ ארגוני מקצועי, שמיועד לתקן בדיוק את הדברים האלה.

 

מי צריך ייעוץ ארגוני?

כל עסק וארגון, בשלבים שונים של קיומו, זקוק לייעוץ ארגוני. ייעוץ ארגוני טוב מסייע לעסק לעבור בהצלחה תהליכי צמיחה ושינוי, אשר מתרחשים כל העת בעולם העסקים הדינמי המאפיין את התקופה הנוכחית.

משום כך, ההמלצה הגורפת היא, להיעזר בשירותי ייעוץ ארגוני מדי כמה שנים לכל הפחות, כדי להבטיח שהעסק שלכם נמצא תמיד בקדמה, מצויד בכל הכלים הנחוצים למימוש הפוטנציאל שלו להצלחה, מסוגל לעמוד בתחרות מול עסקים אחרים.

ייעוץ ארגוני מעניק לעסקים כלים כמו יכולת עמידה בשינויים, גמישות בפני שינויים, יכולת התמודדות עם משברים והתאוששות מהירה ממשברים, יכולת הנעה טובה יותר של העובדים ויצירת סביבה ארגונית מעוררת מוטיבציה, שמצריכה הרבה פחות מאמצים מההנהלה.

התוצאה יכולה לבוא לידי ביטוי בחיסכון כספי, או הגדלת רווחים, חיזוק הלויאליות והמוטיבציה בקרב צוות העובדים, התייעלות של ההנהלה בתהליכי עבודה שונים, שימור ההון האנושי בארגון ועוד.

משום כך, ייעוץ ארגוני יכול להתאים לכל ארגון ולכל עסק, אשר:

  1. עובר תהליכי צמיחה או מעוניין לעבור תהליכים כאלה.
  2. ייעוץ ארגוני מתאים גם לארגונים שנמצאים בתקיעות, ארגונים המעוניינים לשפר את סביבת העבודה לטובת הגדלת המוטיבציה של העובדים.
  3. עסקים שחווים עומס בלתי מוצדק, או גדול מדי.
  4. עסקים שרוצים להבטיח הצלחה וביטחון כלכלי
  5. עסקים שרוצים לממש את הפוטנציאל שלהם להצלחה
  6. עסקים שרוצים לשמר ולטפח הון אנושי איכותי

 

לסיכום

ייעוץ ארגוני הוא תחום העוסק בתהליכים ומבנים פנים ארגוניים, השפעתם על יכולת ההצלחה של העסק ויצירת משברים לאורך חיי העסק.

זהו תחום חיוני לכל עסק וארגון, שרוצה להצליח, ליצור סביבה ארגונית חיובית, בריאה ומצמיחה, לממש את פוטנציאל ההצלחה שלו ולהתפתח כל הזמן – כדי לעמוד בתחרות.

משום כך, על עסק, חברה וארגון, זקוקים לייעוץ ארגוני מדי תקופה, לצורך ליווי ושיפור תהליכים ארגוניים ומימוש היכולות שלהם.

 

פגישה

אולי תאהבו גם את