חיפוש

3 טיפים פרקטיים לפני לקיחת משכנתא

במדינת ישראל הדעה הרווחת היא שכל זוג חייב שתהיה לו דירה משלו, סוג של עוגן כלכלי לכל מצב שלא יהיה. אינני מתכוון להתמודד עם השאלה, האם מדובר באג'נדה נכונה או לא, אני מבקש לעסוק כבר בשלב הבא – המשכנתא. רוב מוחלט של הזוגות שעומדים בפני רכישת דירה זקוקים למשכנתא כדי לממש את חלום הדירה על שמם.

לקיחת משכנתא הנה פעולה מלחיצה מכיוון שאתם עומדים לקחת הלוואה במאות אלפי שקלים, הלוואה שתלווה אתכם חלק ניכר מחייכם הבוגרים. במטרה להפחית ולו במעט את מפלס החרדה לפני ביצוע המהלך הגדול הזה, אתן לכם שלושה טיפים חשובים מאוד.

 

כמה תוכלו להחזיר בכל חודש

אחת הטעויות הגדולות שאפשר לעשות בכל הקשור במשכנתא היא לקחת משכנתא שההחזר החודשי שלה גבוה מידי לעומת יכולת ההחזר שלכם. טעות זו מקורה ברצון העז לרכוש את דירת החלומות מבלי לשים לב שהחלום עלול להפוך לסיוט שישאיר אתכם בלי כלום. אל תתפתו לרכוש דירה שהיא מעל ליכולת הכלכלית שלכם.

חשבו היטב כמה תוכלו להקציב בכל חודש להחזר המשכנתא, הפחיתו לאחר מכן 10 אחוזים מסכום זה והנה לכם הסכום ההגיוני והמדויק עבורכם לשלם בכל חודש. הפחתת 10 אחוזים תגן עליכם במידה שהריבית על המשכנתא תעלה במהלך תקופת התשלום.

 

עשו סקר שוק

בשנים האחרונות נוצרה איזושהי תחרות בין הבנקים והגופים החוץ בנקאיים שנותנים משכנתאות, אמנם לא מדובר בהבדלים דרסטיים אבל תחרות היא דבר חיובי וכשמדובר בהלוואה של מאות אלפי שקלים גם הבדל קטן הוא הבדל משמעותי. לכן, צאו ועשו סקר שוק, הסתובבו בין כל הבנקים הקיימים וקחו הצעה למשכנתא, דאגו בכל בנק לבקש בדיוק את אותו סכום ולאותה תקופת החזר.

בדקו אילו מסלולים מציע כל בנק ובנק ורשמו לכם את כל הנתונים שתקבלו. גשו גם לגופים חוץ בנקאיים כגון חברות ביטוח וקחו הצעה גם משניים כאלה. בתנאי שוק תחרותיים הגם שמעט מוגבלים חשוב מאוד לקבל כמה שיותר הצעות מכמה שיותר גופים.

 

הסתייעו ביועץ משכנתאות

לעיתים אנו נוטים לוותר על יועצים כדי לחסוך בהוצאות אולם, במקרה של יועץ משכנתאות אני ממליץ לכם לא לוותר. עבור 1500 שקלים בדרך כלל תקבלו אדם שמבין את תחום המשכנתאות ומכיר היטב את השפה הבנקאית, הוא ינתב אתכם למסלול המשכנתא שמתאים לכם והוא יילחם עבורכם מול הגוף המלווה שתקבלו את הרביות האטרקטיביות ביותר שניתן לקבל mashcantainfo.com
במידה ותפעלו בהתאם לטיפים המוזכרים במאמר אתם תגיעו לפגישה עם יועץ המשכנתאות לאחר סקר שוק שייתן לכם תמונה טובה למה ניתן לקבל וממי. עובדה זו תייצר בינכם לבין היועץ שיחה שבה אין צד שלא מבין את תנאי השוק, בצורה זו יהיה לכם קל יותר להתנהל מול היועץ ולייצר אצלו מוטיבציה להצליח להביא בפניכם את ההלוואה עם התנאים הטובים ביותר.

יועץ משכנתאות

אולי תאהבו גם את