חיפוש

מכונת הכביסה מקרטעת? למדו מהן התקלות הנפוצות

מכונת כביסה היא אחד המכשירים החשובים בבית, ואנו משתמשים בה מספר פעמים בשבוע. מכונות הכביסה מלוות אותנו שנים, ולצערנו לפעמים נתקלות בתקלות, אך לא כל תקלה מחייבת החלפה של המכונה הישנה בקניית חדשה. רבות מהתקלות ניתנות לתיקון בעזרת טכנאי או אפילו על ידי טיפול עצמאי. נציג את התקלות בנפוצות במכונת הכביסה

 

כניסת מים למכונה

אם שמעתם קולות חריקה אחרי הפעלת המכונה, לאחר שהגדרתם כראוי את התוכנית וסגרתם היטב את התוף, ייתכן שיש בעיה בחיבור למערכת המים. בדקו אם הברז סגור או אם יש סתימה בצינורות כניסת המים. תקלה זו תוכלו לפתור בעצמכם במקרים רבים.

 

צינור ניקוז מים

בעיות בצינור ניקוז המים מתבטאות בנזילות או סתימות. נזילה עשויה להיגרם מחורים או סדקים בצינור או מהנחת הצינור בגובה לא תקין. אם מדובר בסתימה, ניתן לעיתים לנסות לשחרר את הצינור לבד. לפעמים יהיה צורך בהחלפת צינור הניקוז. חלפים איכותיים למכונות כביסה תוכלו למצוא גם ברשת, לדוגמה באתר כמו https://rizitec.co.il/

מכונת כביסה מגמגמת

 

לוח הבקרה המכני

התקלות בלוח הבקרה המכני הן פחות טכניות, אבל תקלה נפוצה מאוד היא כפתורים ולחצנים שפשוט נתקעים או יוצאים מהמקום. במקרה זה, נסו ללחוץ או להחזיר את הכפתורים למקומם. לפעמים ניתן להשתמש בכפתור למרות שמעטה הפלסטיק נפל.

 

לוח בקרה דיגיטלי (כרטיס פיקוד)

תקלה נפוצה נוספת היא תקלה בלוח הבקרה הדיגיטלי. לוח הבקרה הדיגיטלי הוא בעצם כמו מחשב קטן והוא אחראי על בחירת התוכניות וההוראות למכונות הכביסה. כאשר יש תקלה בלוח הדיגיטלי ובכרטיס הפיקוד, תצטרכו להזמין טכנאי מוסמך בכדי לתקן אותה.

 

תרמוסטט

התרמוסטט מווסת את חום המים. בעיה בתרמוסטט תגרום לכך שהמים לא יתחממו מספיק או יתחממו יתר על המידה. מצב זה יכול לפגוע במידה ניכרת בבגדים. במקרה כזה, יש להזמין טכנאי.

 

טיימר

הטיימר אחראי על תזמון שלבי הכביסה. תקלה בטיימר עשויה לגרום לעצירת התוכנית באמצע הכביסה או לפני הסחיטה. ודאו שבחרתם בתוכנית הנכונה לפני הזמנת טכנאי.

מים נכנסים למכונה

 

דלת וצירים

בעיות בדלת או בצירים הן מהבעיות הנפוצות ביותר במכונות כביסה. בעיות אלה עשויות למנוע את תחילת תוכנית הכביסה. לפעמים טריקה חזקה תספיק, אך ייתכן שיהיה צורך בתיקון או החלפת חלקים.

 

אטם הגומי לדלת המכונה

נזילות מים מסביב למכונה מצביעות על בעיה באטם הדלת. ייתכן שמדובר בקרע בגומי או בעיה בסגר הקפיצי שמצמיד את השרוול לדוד. במקרים אלו, יש להזמין טכנאי.

 

רצועת הנעה

קולות חריקה חזקים או ריח שרוף עשויים להצביע על בעיה ברצועת ההנעה. אם הרצועה פגומה, שחוקה או התנתקה, יש להחליפה בעזרת טכנאי.

 

תוף

בעיות בתוף יכולות להתבטא בתנועת תוף איטית או הפסקת פעילות. ייתכן שהבעיה במנוע התוף, בכבל או בחגורה שמחזיקה אותו. במקרים כאלו, יש להזמין עזרה מקצועית.

 

סיכום

לפני שאתם מתחילים לחשוב על כביסה ידנית, בדקו אם תוכלו לזהות ולפתור את הבעיה בעצמכם. אם לא, פנו לטכנאי אמין לתיקון מוצרי חשמל, ותוך זמן קצר תוכלו לחזור להשתמש במכונת הכביסה שלכם ללא בעיות.

טכנאי

אולי תאהבו גם את

שטיחי אמבטיה
שטיחים שווים לאמבטיה

איך לבחור את השטיח המושלם לאמבטיה? המגוון הרחב של הסוגים והחומרים שיש היום בשוק יכול לבלבל, אבל כאן נעשה מעט סדר. הפרמטרים החשובים לנו ביותר

קראו עוד »