חיפוש

קורס החייאה bls – מהי החשיבות של הקורס?

בכל שנה מתרחשים בישראל עשרות אלפי אירועים לבביים, אשר חלקם מובילים לדאבוננו למוות, חלקם לפגיעה קשה וחלקם מסתיימים בלא כלום. לעיתים, ההבדל הוא פועל יוצא של עוצמת ההתקף והאדם שחווה אותו, אך במקרים רבים ההבדל נעוץ באופן הטיפול באותו האירוע. בפסקאות הקרובות נבחן את החשיבות של קורס החייאה, ומדוע נכון וחשוב שכל אדם יעבור את הקורס הזה.

 

כשכל דקה היא קריטית

באירוע חירום לבבי כל דקה היא קריטית. מחקרים מראים כי באירוע מעין זה הסיכוי להצלת חיי אדם יורד באופן משמעותי ביותר בכל דקה החולפת ממועד תחילת האירוע ועד תחילת הטיפול הרפואי. כידוע, בהרבה מאוד מצבים זמינות של צוותים רפואיים מומחים היא אינה כה גבוהה וייתכן שיחלפו דקות רבות עד להגעה שלהם למקום האירוע.

אירועים מעין אלה יכולים לקרות בכל מקום ובכל זמן. כטבעם של אסונות, הם בדרך כלל מתרחשים במועד בו אתה הכי פחות מצפה להם. ללא ידע בהצלת חיים ובביצוע החייאה נכונה חיי אדם יכולים להיפגע, או לא להינצל, וזאת רק מפני שלא היה אדם בסביבה עם הידע המתאים.

 

החייאה – מה זה אומר?

החייאה עוזרת לשמור על זרימת דם מחומצן למוח ולאיברים חיוניים אחרים עד לחזרת קצב הלב התקין. זו הסיבה העיקרית לכך שהקדשת זמן בלימוד ואימון פרקטיקות החייאה היא מועילה ביותר.

החייאת לב ריאה, הידועה פשוט בשם החייאה, צריכה להיות אימון בסיסי לכולם. לצערנו, זהו לא המצב הנהוג במדינת ישראל. על היבטים נוספים של מה היא החייאה תוכלו להעמיק באתר https://met.co.il.

 

אילו יתרונות יש בלדעת לעשות החייאה כמו שצריך?

עם התקדמות הרפואה המודרנית, סיבת המוות מספר אחת לילדים בני 4 ומטה היא טביעה. הסמכה להחייאה להורים צעירים ולמי שמטפלים בילדים קטנים נחוצה כדי לצמצם אובדן חיי אדם וזאת בשל תגובה נכונה במצב חירום. בנוסף, גם אירועים לבביים הם סיבה מרכזית למוות פתאומי.

לדוגמא, בארצות הברית ישנם יותר מ-600,000 מקרי מוות מאירועים לבביים מדי שנה. החייאה המבוצעת בצורה נכונה ובמהירות יכולה לשפר באופן דרמטי את סיכויי ההישרדות של אדם.

 

אל תתעכבו בהחלטה

ישנן דרכים רבות להיות כשיר בהחייאה. ארגונים רבים כיום מציעים קורסים והשתלמויות שמטרתן רכישת ידע בהחייאה. אף על פי כן, קורסים רבים אינם מותאמים באופן מספק ולא מספקים את כל המידע הדרוש למי שמבקש לרכוש את כל מסד הידע הדרוש לאדם המבקש להיות מוכן לכל אירוע חירום שיתרחש בסביבתו.

בבחירת מוסד בו תוכלו להשתלם בביצוע החייאה נכונה נכון יהיה שתבחרו במקום בעל אמינות גבוהה, עם תודעת שירות מותאמת ללקוח, וכמובן, רמת מקצועיות גבוהה ובלתי מתפשרת. רק השילוב של העקרונות הללו יוכל לתת לכם את הפתרון הנכון ביותר עבורכם ושיעמוד לעזרתכם בעת הצורך.

קורס החייאה

אולי תאהבו גם את