חיפוש

מצאתם שעון כיס עתיק? אלו השלבים הבאים

פיניתם דירה ישנה של המשפחה ומצאתם הפתעות? גילוי של פריטים עתיקים יכול להיות חוויה מרגשת, בעיקר כשמדובר בשעון כיס, שהינו פריט היסטורי בעל ערך רב. אתם יכולים כמובן לבחור לשמור אותו אצלכם למזכרת, או שאתם יכולים לברר מה הערך הכספי שלו, למכור ולהרוויח בגדול. אז מה עושים לאחר מציאה של שעון כיס עתיק? במאמר זה נסקור את השלבים השונים.

 

שלב 1: הערכת שעון כיס עתיק

השלב הראשון הוא לבצע הערכה ראשונית של שעון הכיס, הערכה שאתם יכולים לעשות בעצמכם ללא מומחה בינתיים. חפשו סימנים מזהים כלשהם, כמו שם היצרן שרשום בדרך כלל על גב השעון, מספר הדגם ועוד. זיהוי היצרן הוא קריטי מאחר ויש כמה יצרנים מוערכים מאוד שהופכים את השעון לבעל ערך רב. בדקו גם את החלק החיצוני וגם את הפנימי, ונסו לבדוק מה המצב של השעון, כולל שריטות וסימני בלאי אחרים. שעונים שלא ניזוקו לאורך השנים בדרך כלל יוכלו להימכר ביותר כסף. כמובן יש לבדוק גם האם השעון פועל- אם המנגנון שלם ותקין זה יהיה גורם משמעותו בערך הסופי שלו.

מצאתם שעון כיס עתיק_ אלו השלבים הבאים

 

שלב 2: ניקיון קל

לפני שאתם לוקחים שעון כיס עתיק להערכה מקצועית, נקו אותו מעט כדי להביא אותו למצב טוב יותר. השתמשו במטלית כדי לנקות ממנו אבק ואפשר להשתמש גם במשחת שיניים כדי לנקות חלודה מהשרשרת. חשוב לא להשתמש בחומרים קשים מדי ולבצע רק ניקיון קל, כי לפעמים זה עלול להזיק לשעון ועדיף שאיש מקצוע יבצע את הניקיון היסודי יותר.

 

שלב 3: הערכה מקצועית

יש אנשי מקצוע שעוסקים בהערכה, מכירה וקנייה של עתיקות, ביניהם גם שעוני כיס כמובן. זה הזמן לגשת עם השעון שלכם ולקבל הערכה מקצועית לצורך הערכת שווי מדויקת. המומחים בתחומם יוכלו לספק ניתוח מפורט של ערך השעון בזכות בחינה המצב החיצוני של השעון, מצב המנגנון, היצרן והנדירות שלו. בנוסף, הם יידעו האם יש לשעון משמעות היסטורית.

 

שלב 4: מכירת השעון

זה השלב שבו אתם צריכים להחליט האם אתם מוכרים את השעון לפי הערכת השווי שניתנה לכם. כמובן שזו בסופו של דבר בחירה אישית שלכם. אם יש לשעון ערך אישי עבורכם, לפעמים תעדיפו לשמור אותו לעצמכם ולהעביר אותו הלאה במשפחה. אבל אם אתם רוצים למכור כדי לקבל את הכסף שמגיע לכם, אתם יכולים למכור אותו בעצמכם בפלטפורמות מקוונות או למכור אותו לאיש המקצוע שבחן את השעון. מומלץ שעד המכירה תאחסנו אותו במקום יבש וקריר כדי למנוע נזק.

 

לסיכום

אם מצאתם שעון כיס עתיק אתם בתחילתה של הרפתקה כיפית בה תגלו פרטים רבים על השעון ותוכלו גם למכור אותו. יש כמה שלבים לתהליך זה, כולל הערכה ראשונית, מקצועית ועוד. כך תוכלו לנצל את הפוטנציאל של השעון העתיק שמצאתם!

שלב 4_ מכירת השעון

אולי תאהבו גם את

שטיחי אמבטיה
שטיחים שווים לאמבטיה

איך לבחור את השטיח המושלם לאמבטיה? המגוון הרחב של הסוגים והחומרים שיש היום בשוק יכול לבלבל, אבל כאן נעשה מעט סדר. הפרמטרים החשובים לנו ביותר

קראו עוד »