חיפוש

לאור הירח

איך אפשר להכיר בצורה הטובה ביותר את המקום שאליו מגיעים? להכיר עובדות היסטוריות, לשמוע סיפורים של המקומיים, ללכת למוזיאונים ולשבת ולספוג את האווירה של המקום החדש שהגענו אליו. אבל האם זה מספיק? לא באמת. על מנת להכיר ממש מקרוב מקום כלשהו שהגענו אליו, יש צורך לגלות גם את הצד השני – את חיי הלילה של המקום, לראות איך העיר משתנה בהתאם לשעה ביום ולגלות בה רבדים נוספים.

אין זה משנה בכלל אם זה ביקור באזור החלונות האדומים באמסטרדם, מסיבות בקופנגן או ברים באירלנד. מה גם טרם אמרנו מילה אחת או שתיים על חיי הלילה של ברלין. וזה בדיוק מה שנעשה – סיבוב בכל המקומות האלה, על מנת שנכיר יותר טוב.

 

לרקוד כמו תאים

נתחיל מהמובן והמתבקש. מישהו פה לא שמע עדיין על מסיבת הפולמון האגדית של קופנגן? קשה להאמין שנמצא אנשים כאלה, אבל למען אותו קומץ קטן של שני אנשים שאיכשהו פספסו את העניין, נספר שמסיבות הפולמון הן מסיבות חודשיות, שמוכרות ואהובות הרבה מעבר לגבולותיה של תאילנד.

המסיבות אכן מתקיימות פעם בחודש בליל ירח מלא (השם מחייב). איך יודעים מתי זה יוצא כל חודש? האופציות העומדות לרשותכם זה לשחק אותה אסטרונומים (או אסטרולוגים – תלוי במה אתם מאמינים) ולנסות לבנות מפת כוכבים רלוונטית למסיבות חודשיות אלה. ואפשר גם ללכת בדרך הפשוטה יותר – להציץ באתר אינטרנט של המסיבה ולגלות לו"ז לשנה קדימה.

איכשהו הסתמכתם על כוכבי המזל האישיים שלכם וקיוויתם שהגעתם בדיוק בזמן ואז גיליתם שמשהו בחישוב השתבש? אל דאגה, בדיוק למקרים אלה, בקופנגן המציאו מסיבות נוספות – מסיבות חצי הירח ומסיבות ירח שחור. גם את זה הצלחתם איכשהו לפספס? אולי כדאי שבאמת תחשבו לבנות מפת כוכבים אישית משלכם. אצל מומחה.

 

מה קורה במסיבה עצמה?

מוזיקה טובה עד כדי כך, שדיג'יים מוכרים רבים מחכים לקבל הזמנה לתקלט באירוע. המון אלכוהול (וההמצאה הגאונית למכור את כל המרכיבים לקוקטייל   – בקבוק אלכוהול, פחיות משקה אנרגיה ודלי קרח ביחד). ועל הצבעוניות בכלל אין מה לדבר – כמות הצבעים שתראו מסביב, תגרום לכם להתבלבל מעט.

 

שורה תחתונה – שווה?

אם לעולם לא ביקרתם במסיבת הפולמון – אתם חייבים לתקן את החסר ולקפוץ לביקור. כי אחרת איך תדעו אם אתם הולכים לאמץ את הקונספט לחתונתכם העתידית?

 

לחגוג כמו ברלינאים

אם יש עיר באירופה שנועדה להיות עיר המסיבות – אזי מדובר בברלין. ברלין חיה את הגיוון, ברלין נושמת רב תרבותיות, ברלין מאמינה בקבלה של כולם. לכן, הדבר הכי מגניב בה, שאין אדם שלא יצליח למצוא מסיבה שתקלע לטעמו האישי בצורה מדויקת.

האזורים המומלצים בלילות, אלה כמובן אזורי ה – Mitte ואזור ה – Kreuzberg. אם רוצים לבקר במועדון שמושך אליו דיג'יים מוכרים, אז נמליץ לבקר ב – Berghein, אבל כדאי לקחת בחשבון שהתור הולך להיות ארוך וההמתנה תיקח זמן.

בנוסף, ישנם מספר מועדונים שהם מועדונים פתוחים ויש בדיוק עונה אחת שכדאי לבקר בהם – קיץ ותחילת הסתיו. Bar 25 ו – Club de Visionare הם דוגמה נהדרת למקומות כאלה ומומלץ מאוד לקפוץ לביקור קטן לפני שזה מאוחר מדי.

 

דברים שכדאי לדעת על המסיבות בברלין

קשה לנו להאמין שמי שמגיע לברלין לא מודע לאופי העיר, אבל אולי כדאי לחדד פה איזו נקודה או שתיים. כפי שכבר ציינו – ברלין היא עיר מאוד חופשית ומאוד מקבלת, כך שאתם בהחלט עלולים למצוא את עצמכם במסיבות שהן קצת יותר "זורמות" ממה שדמיינתם. לכן, נמליץ לבדוק קצת על אופי המועדון בטרם מגיעים אליו.

 

לשתות כמו אירים

מצחיק להשאיר דווקא את הנושא שניתן לכתוב הכי הרבה עליו לסוף, אבל האירים יסלחו לנו הפעם. איפה תמצאו את הפאב העתיק ביותר? בדבלין. איפה יש כל כך הרבה סוגי בירות, שאין שום סיכוי בכלל לזכור את כל השמות? ברור שבאירלנד.

איפה פטריק הקדוש מחכה ליום שלם על מנת לשתות כאילו אין מחר? ברור שפה באירלנד. וזה, לגמרי מסכם את כל מה שאנחנו יכולים להגיד לכם על המקום המדהים הזה שנקרא אירלנד. את הסיפור על החלונות האדומים באמסטרדם אנחנו משאירים לפעם הבאה – סך הכל צריך להשאיר משהו למאוחר יותר.

תיירות

אולי תאהבו גם את